Jak vybrat správné porodní zařízení

Čáp nese balíček

Náročných devět měsíců si zaslouží zakončení v co nejlepším prostředí. Miminko i maminka si zaslouží péči a bezpečí během porodu a proto je nezbytné si již na začátku těhotenství vybrat porodní zařízení, které bude rodičce vyhovovat. Kritéria, která vás možná ještě nenapadla jsme si dovolili představit v tomto článku.

Kvalitní požární dveře


Je možné, že budou na vás koukat trochu zmateně, ale vyžádat si dokument o poslední a budoucí kontrole stavu požárních dveří v místnosti není špatný nápad. Možná zjistíte, že se takové dveře ani v budově nenachází, pokud se jedná o alternativní porodní rezidenci a může to drasticky ovlivnit vaše rozhodování. Pokud by mělo zařízení v plánu si dveře zařídit do doby vašeho porodu, firma Spedos již léta zařizuje protipožární bezpečí po celé republice.

Klimatizace


Pokud máte rodit v teplých měsících, klimatizace může udělat rozdíl z celé situace. Nikdo nechce se potit a tlačit několik hodin ve třiceti stupních Celsia. Pokud není v místnosti pro rodičky a v lůžkovém oddělení klimatizace, nebo aspoň větrák, zeptejte se na možnost vzít si vlastní s sebou.

Laktační sestřička/asistentka


Ne každé nemocnice mají specialistku, která nové mamince vysvětlí vše do puntíku a bude se jí jednotlivě věnovat. Často mají sestřičky naspěch a nemají čas se zastavit u každého kojení. Zeptejte se tedy, jak probíhá poporodní péče a co vše mají v plánu vám ukázat a naučit vás. Budete vědět, že si máte teorii načíst sama a zeptat se na konkrétní informace svých známých. Nezapomeňte se jich zeptat, za jakou informaci by byly rády, kdyby dostali před/při/po porodu.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2022 - created by Joomla4