Jak zabavit děti doma během karantény nebo špatného počasí?

  • Jan Tlustý
  • Zábava

Docházejí vám nápady, co dělat doma s dětmi během karantény? Nebo je venku prostě špatné počasí? Připravili jsme pro vás hned několik tipů, které můžete vyzkoušet. Zvolíte zábavnější variantu, vrátíte se s dcerou zpátky do svého dětství v podobě hry na princezny se svítící sukýnkou nebo se necháte unést čarovnou světelnou show?

Malování a hádání oblíbených pohádek

Děti velmi rády malují a koukají se na pohádky. Co to takhle spojit? Postačí vám pastelky a papíry. Každý z vás namaluje svojí nejoblíbenější pohádku, a pak navzájem hádáte, kdo je na obrázku. Někdo může malovat makovou panenku se zářivou červenou sukýnkou, princeznu Elzu, někdo jiný zase oblíbeného člena pohádky Želva Ninja. Pokud si to chcete o něco ztížit, nečekejte až někdo domaluje. Hádejte rovnou při kreslení postavičky.

Vymýšlení pohádek

Jestli má někdo obrovskou představivost a spoustu nápadů, tak jsou to právě děti. Uvidíte, jaké zajímavé, vtipné i ohromující příběhy je napadnou. Sedněte si a navzájem se doplňujte ve vymýšlení pohádek. První začne, po 2 minutách (lze si upravit podle sebe) ve vyprávění pohádky ale pokračuje další člen domácnosti. Tak se to střídá až do doby, než nedojde k závěru příběhu.

Tip: Celé vyprávění si nahrajte na mobil, můžete se k němu kdykoliv vrátit a pomůže vám při dalším nápadu na aktivitu, o které se píše níže.

Hraní divadla/představení

Pohádku už máte vymyšlenou z předchozí aktivity a teď hurá na její ztvárnění. Použijte nejrůznější rekvizity – židličky, deky, koště, cokoliv bude zapadat do vaší pohádky. Oblečte si nebo si vyrobte vhodné kostýmy. Holčičky v roli princezen najdou určitě vhodné šaty nebo třeba dokonce svítící sukýnku, která se dá koupit pro malé i velké princezny.

Tip č.2: ozvláštněte hraní na princezny LED svítící sukní Princess

Zhasněte světla a užijte si show ve tmě

První volbou, jak vytvořit zajímavou světelnou show pro děti, je projektor noční oblohy. Dá se koupit na internetu nebo ho už možná máte doma, jen jste na něj zapomněli. Světelný projektor dokážou šikovní rodiče třeba i vyrobit podle návodu (další tip, jak děti ohromit a zabavit najednou). Druhá varianta je určená pro malé princezny. Hraní na princezny pořád v dětství u holek vede, ale co to o něco ještě ozvláštnit? Svítící sukně v různých barvách dokáže udělat doslova wow efekt. Blikající, konstantní nebo pulzují režim svítící sukýnky vynese hru na princezny na úplně jiný level.

Určitě některé naše nápady na aktivity doma vyzkoušejte a nebojte se experimentovat. Když se trochu více zamyslíte, určitě vás napadnou skvělé nápady. Nebo se jen jednoduše vraťte zpátky do dětských let a nechte se unést do dětské mysli. Tam na vás nějaký ten nápad určitě čeká. Ať už to je dětská vysněná růžová svítící sukně nebo bezkonkurenční bunkr z dek, polštářů a všeho, co doma najdete, bude to určitě zábava.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2022 - created by Joomla4