Plastikové modely rozvíjí kreativitu dětí

  • Jan Tlustý
  • Zábava

plastikové modely

Pokud přemýšlíte, jaké hračky pořídit pro rozvoj kreativity, není nic jednoduššího než sáhnout po plastikových modelech. Samozřejmě plastikové modely nejsou vhodné pro malé ratolesti, doporučují se spíše až od pěti let. Věděli jste například to, že plastikové modelářství je samostatný obor? Zabývá se stavbou statických modelů z plastických hmot, jak uvádí definice.

Jak se vyrábí výlisky?

Základ modelu záleží vždy na konkrétní komerční firmě, protože co společnost, to jiný obchodní model, jiné praktiky a technologie. Společnost vytvoří co nejpřesnější zmenšeninu opravdového objektu, ať už se jedná o automobil, letadlo, nebo nějakou budovu. Používá různá měřítka, která jsou většinou na produktu uvedena, a tak víte, o kolik je daný model zmenšený oproti skutečnému objektu.

Podle zmenšeniny, které se říká „master“, se vytvoří ocelová forma, skrze kterou se potom vyrábí jednotlivé díly plastikové stavebnice.

Plastikové modelářství má v České republice dlouhou historii

Co se samotné historie týče, ta je opravdu bohatá, dlouhá a pestrá. V našich končinách se začalo s plastikovým modelářstvím někdy na konci 60. let 20. století. Právě tehdy vznikl první československý plastikový model, a to konkrétně československého letadla.

Dokonce se pořádají různé soutěže v plastikovém modelářství, jichž se může zúčastnit třeba i vaše dítě, pokud se začne o danou oblast více zajímat.

Kde plastikové modely koupit?

Pravděpodobně vás zajímá, kde nakupovat takové plastikové modely. Internetových i kamenných obchodů najdete celou řadu, ovšem my doporučujeme předního prodejce, a to Astramodel.cz. Nakupovat můžete buď přímo na pobočce nacházející se v Uherském Brodě, nebo skrze zmíněný internetový obchod.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2022 - created by Joomla4