Rojí se vám neustále doma octomilky?

Octomilky jsou sice v podstatě neškodné, ale to neznamená, že je chceme mít v domácnosti. Pár tipů na prevenci a také jak zničit octomilky najdete právě v tomto článku.

 

Octomilky se množí a rodí velmi rychle a často si je můžete přinést z obchodu na ovoci a zelenině. Živí se hlavně hnijícím ovocem a jsou tak drobné, že si jich možná nevšimnete, dokud od ovoce nevzlétnou. Je několik způsobů, jak se jich zbavit a nejdřív si řekneme tu, kterou nás učily babičky.


Babské rady

“Čistota, půl zdraví!” se v této situaci krásně hodí, protože je třeba čistotu udržovat, pokud se chceme octomilkám vyvarovat. Čistit přinesené ovoce, vhodně jej skladovat a každý den se podívat, jestli některé nezačalo hnít. A samozřejmě, každý den vynášet odpadkový koš. Pokud chcete své ovoce maximálně ochránit, vsaďte na lednici.

Past na mušky mojí babičky

Do hrnečku dejte přezrálý kousek ovoce a nalijte na ně trochu octa. Překryjte ho průhlednou fólií a upevněte gumičkou. poté udělejte několik menších dírek do fólie špendlíkem. Ideální velikost je tvořena právě špendlíkem, kterým lehce zakvedláte při tvoření otvoru. Většina mušek se do pár hodin do pasti chytí a nebude moci vylétnout ven. Časem uhynou a vy můžete past spláchnout do záchoda.


Když babské rady nestačí

Přemnožili se mušky natolik, že byste měli po bytě spoustu hrnečkových pastí, nebo vám do nich už mušky nelezou? Vsaďte na kupovanou lepovou past s feromony. Obdobou hrnečkové pasti je malý monitorovací kalíšek na octomilky, do kterého se nakape pro mušky neodolatelná tekutina, se kterou se past v balení prodává.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2022 - created by Joomla4